Sterrennieuws
Radio | Vlaanderen

› Klara breidt jazzaanbod uit

Dit najaar breidt Klara zijn jazzaanbod verder uit. Daarin krijgt presentatrice Lies Steppe een centrale rol. Elke maandagavond van 22 tot 24 uur presenteert Steppe het nieuwe programma "Late Night Jazz", waarin recent en experimenteel jazzwerk aan bod komt. Daarnaast neemt Steppe ook de presentatie over van de jazzprogramma's "Take 7" op vrijdag en "Round Midnight" op zondag.

Lies Steppe wordt vanaf dit najaar de "jazz-lady" op Klara. Vanaf 31 augustus neemt Steppe drie jazzprogramma's voor haar rekening. In Late Night Jazz (maandag 22-24 uur) komt nieuwe en experimentele jazz aan bod. In Take 7 (vrijdag 19-22 uur), legt Steppe ontspannende jazzplaten op, ideaal om het weekend in te zetten. In Round Midnight (zondag 22-24 uur) ten slotte passeren oude jazzrakkers de revue.

De jingles voor alle jazz-programma’s zijn trouwens van de hand van het Bas Bulteel Trio, winnaar van de Klara voor beste Vlaamse cd-productie jazz ‘Coming Home’ in 2014.

Verschuivingen in weekendschema


Wat het weekendschema dit najaar betreft, zijn er een aantal wijzigingen. Werner Trio, die zijn tiende seizoen ingaat, begint vanaf 5 september om 10 uur. Daardoor verschuift De Liefhebber met Katelijne Boon naar 11 uur. Iedereen Klassiek wordt wegens succes ontdubbeld en is er nu op zaterdag en zondag. Sieglinde Michiel presenteert. Ze ruilt haar programma Club Klara met Olav Grondelaers, die de Klara-luisteraar voortaan ten dans uitnodigt op zondag van 11 tot 13 uur.


Later dit najaar op Klara:
- Klara viert de 80ste verjaardag van Arvo Pärt.
- Er komt een nieuwe reeks van The Original Soundtrack met Bent Van Looy
- Eind oktober stort Vital Baeken zich op Alice in Wonderland.
- Na Napoleon richt Klara de blik op Willem I, de eerste koning der Nederlanden.
- In november mogen de Klara-luisteraars weer stemmen voor Klara’s Top 100!
- Mark Janssens laat u in december het oeuvre van de 150 jaar geleden geboren Finse componist Jean Sibelius herontdekken
- Eind december is er naar goede gewoonte Klara Serveert, met muziek om op te eten.

En uiteraard is er Iedereen Klassiek, dit jaar op 10 oktober in Brugge.

Late Night Jazz: vanaf 31 augustus elke maandag van 22 tot 24 uur, met Lies Steppe
Take 7: vanaf 4 september elke vrijdag van 19 tot 22 uur, met Lies Steppe
Round Midnight: vanaf 6 september elke zondag van 22 tot 24 uur, met Lies Steppe


› Gepubliceerd woensdag 12 augustus 2015 om 12:27 uur door Robrecht Van Goolen




Sterrennieuws © 2008 - 2025
Overnemen van foto's of (gedeelten uit) teksten zonder de uitdrukkelijke en schriftelijke toestemming van Sterrennieuws is strafbaar. Contacteer ons voor verdere informatie.

Bent u van mening dat u de rechten bezit op materiaal dat gebruikt is op deze website, contacteer ons dan.
Startpagina
Nieuwsoverzicht
Foto's
Over Sterrennieuws
Contacteer ons
RSS Nieuws
Twitter
Flickr
Facebook